Z życia naszej szkoły

[Wydarzenia 2009/2010] [Wydarzenia 2010/2011] [Wydarzenia 2011/2012]


Bal karnawałowy

To jeszcze nie koniec karnawału, ale nasz szkolny bal karnawałowy przeszedł już, niestety, do historii. W tym roku bawiliśmy się w Krainie Bajek – przebrani w kolorowe, bajkowe postacie. Jak zwykle najważniejszym momentem była prezentacja strojów i wybór Króla i Królowej balu. W tym roku zostali nimi: Artur Zawada z klasy I i Weronika Krajewska z klasy IV. Zobaczcie, jak fajnie wyglądali. Szkoda, że mogliśmy wybrać tylko jedną parę, bo w tym roku na ten tytuł zasłużyli chyba wszyscy.
Po południu na dyskotece dla gimnazjalistów nie było już tak bajkowo, bo nikt się przecież nie przebierał(!) ale i nasi starsi koledzy wyśmienicie się bawili, do czego na pewno przyczyniła się obecność prawdziwej pani animatorki zabaw.Wigilia

Nasze tegoroczne spotkanie wigilijne rozpoczęło się od Jasełek, które w tym razem przygotowali i przedstawili nasi najmłodsi koledzy z klas: I, II i IV. W piękny sposób wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Potem były życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem oraz – jak co roku – suto zastawiony świątecznymi przysmakami stół.Andrzejki

To były, po raz pierwszy, Andrzejki w kolorach tęczy.
Pięknie i kolorowo przystrojona sala, kolorowe Wrożki, kolorowi chłopcy i dziewczynki!
Bawiliśmy się super! Najpierw młodsi uczniowie z podstawówki mieli okazję wywróżyć sobie przyszłość i wesoło się pobawić, a po południu na andrzejkowej dyskotece bawili się starsi koledzy i koleżanki z gimnazjum i ich zaproszeni goście – nasi absolwenci.

Szkoda, że nasza szkoła, a przynajmniej sala gimnastyczna na co dzień nie wygladają tak kolorowo. Moze chętniej chodzilibyśmy do szkoły ? ;-)


Cała polska czyta dzieciom

"Cała polska czyta dzieciom". Cała, więc my również bierzemy udział w tej akcji. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni prze Bielską Książnicę na spotkanie, w czasie którego zaprezentowaliśmy nasze umiejętności aktorskie. Gratulacje dla naszej szkolnej Gromady Zuchowej!
Zaprezentowali się świetnie w przedstawieniu pt. "Kuchareczki". Gratulujemy również naszym kolegom Arkowi Owczarzowi i Michałowi Lubińskiemu, którzy wyróżnieni zostali w konkursie plastycznym "Inny nie znaczy gorszy. Jesteśmy w Unii Europejskiej"


Zbieramy makulaturę

Ta akcja przerosła nasze oczekiwania! Po raz pierwszy ogłosiliśmy w szkole zbiórkę makulatury i zebraliśmy..... prawie tonę papieru!!! To wszystko dzięki naszym wspólnym wysiłkom, pomocy naszych rodziców oraz dzięki porządkom w szkolnych zakamarkach. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na nasze najważniejsze szkolne potrzeby.

     

Koło Przyrodniczo-Ekologiczne

Październik w naszej szkole jest już tradycyjnie nazwany "miesiącem dobroci dla zwierząt".
W tym czasie organizujemy zbiórkę karmy, misek, kocyków i zabawek dla zwierząt w bielskim schronisku przy ul. Reksia. Oprócz zbierania karmy, na zajęciach koła poznajemy prawa zwierząt oraz obowiązki wobec nich. Mówimy o zwierzętach domowych, hodowlanych oraz tych, które żyją na wolności.
23 października zapoznaliśmy się z zasadami działania Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego "Dla Braci Mniejszych". Poznaliśmy nową ideę niesienia pomocy zwięrzętom - zakładanie tzw. "domów tymaczasowych" dla nieszczęśliwych zwierząt, wyrzuconych przez właścicieli na bruk, zwierząt, które uległy wypadkom drogowym. Przypomnielismy sobie, jak nalezy odpowiednio opiekować się naszymi psami i kotami.
Bardzo podobało nam się spotkanie z paniami ze Stowarzyszenia.

     

30 października odwiedziliśmy bielskie Schronisko dla Zwierząt. Oddaliśmy zebraną karmę. Otrzymaliśmy od Pani Kierownik podziękowanie za przeprowadzenie naszej akcji. Najważniejsze jednak jest to, że mogliśmy pomóc zwierzętom.


Święto Komisji Edukacji Narodowej

     

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie oraz pracownikom szkoły, nasi uczniowie składali podziękowania i życzenia.


Mamy nowy Samorząd Szkolny

samorzad_szkolny

Wybory Samorządu Szkolnego ZSDDN na rok szkolny 2012/2013 odbyły się 28 września. Na kandydatów głosowali wszyscy uczniowie.
Spośród startujących w wyborach najwięcej głosów otrzymała Agnieszka Janosz i została wybrana przewodniczącą Samorządu. Pozostali członokwie to:
zastępca - Magda Gluza
sekretarz - Ewa Liścioch
skarbnik - Arkadiusz Owczarz
obserwatorzy: Patrycja Pietyra, Szymon Sapeta, Paulina Olszewska.
W pracy Samorzadowi pomagają: pani wiesława Błaszcz-Drużkowska, pani Iwona Leraczyk, pani Kinga Tomasik i pani Monika Zaremba.


Sprzątanie świata

17.09.2012 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku porzadkowaliśmy teren wokół szkoły - ulicę Kamienicką. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci.


Startujemy!

Po dwumiesięcznej przerwie, 3 września wróciliśmy do szkoły. Wypoczęci, weseli i pełni zapału do nauki. Pani dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli przywitała nas serdecznie. Życzyła wytrwałości w nauce i sił do pracy na cały nadchodzący rok szkolny.

Powitaliśmy też w murach naszej szkoły naszych najmłodszych kolegów i koleżanki pierwszoklasistów: Weronikę, Pawła i Artura wraz z ich wychowawczynią: Moniką Guzdek-Klaczak. Zgodnie z tradycją naszej szkoły zostali pasowani na uczniów i po raz pierwszy zaznaczyli swoją obecność w szkolnej kronice.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!